Dla spółdzielni mieszkaniowych

Attenda to najlepszy partner dla zarządców Spółdzielni Mieszkaniowych. To gwarancja obsługi na najwyższym poziomie. Dzięki naszemu doświadczeniu i kompleksowej obsłudze pomożemy Państwu uzyskać należne odszkodowanie! Posiadamy sprawdzone metody by nie dopuścić do zaniżenia wartości służebności przesyłu.

Dla spółdzielni mieszkaniowych

Attenda to najlepszy partner dla zarządców Spółdzielni Mieszkaniowych.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji - chcemy pomóc wszystkim, którzy na swoim terenie posiadają wszelkiego rodzaju sieci przesyłowe takie jak: linie energetyczne, telekomunikacyjne, sieci wodno-kanalizacyjne, gazowe, ciepłownicze.

Wprowadzenie w dniu 3 sierpnia 2008 r. do kodeksu cywilnego przepisów o służebności przesyłu (ustawa z dnia 30 maja 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, Dz.U. Nr 116, poz. 731) umożliwiło zalegalizowanie stanu faktycznego na nieruchomościach, przez które przebiegają linie lub na których wybudowano słupy przesyłowe.

Większość urządzeń przesyłowych takich jak słupy i linie elektroenergetyczne, gazociągi czy linie kanalizacyjne i wodociągowe wybudowane na  gruntach zarządzanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe  ma nieuregulowany stan prawny. Właściciele, zarządcy oraz wieczyści użytkownicy nieruchomości, na których występują urządzenia przesyłowe mają  prawo domagać się odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości oraz ustanowienia za opłatą służebności przesyłu.

Zgodnie z jednolitą wykładnią sądów, spółdzielniom mieszkaniowym przysługuje prawo samodzielnego dokonywania czynności przekraczających zwykły zarząd, takich właśnie jak ustanawianie na nieruchomości odpłatnej służebności przesyłu. Szacuje się, że obecnie około 90 procent urządzeń przesyłowych nie ma uregulowanego stanu prawnego. Łączna kwota odszkodowań należnych właścicielom tychże gruntów sięga kilkudziesięciu miliardów złotych.

spoldzielnie-mieszkaniowe-2

Nasza Kancelaria z powodzeniem prowadzi setki spraw związanych odszkodowaniami za korzystaniem z gruntów przez przedsiębiorstwa przesyłowe.

Nasza Kancelaria z powodzeniem prowadzi setki spraw związanych odszkodowaniami za korzystanie z gruntów przez przedsiębiorstwa przesyłowe. Proponujemy Państwu kompleksową obsługę począwszy od analizy prawnej poprzez wycenę roszczenia, aż do momentu uzyskania odszkodowania. Posiadamy bogate doświadczenie w obsłudze prawnej, spółdzielni mieszkaniowych w obszarach związanych z tym specyficznym i wymagającym problemem, jakim jest ustanawianie służebności przesyłu.

Współpraca doświadczonych rzeczoznawców z wyspecjalizowanymi prawnikami pozwala nam uzyskiwać bardzo dobre wyniki finansowe dla naszych klientów - wynegocjowane kwoty są nawet kilkukrotnie wyższe, niż te proponowane początkowo przez przedsiębiorstwa przesyłowe.

 

ZAPEWNIAMY:

  • Prowadzenie niezbędnej korespondencji z przedsiębiorstwami przesyłowymi. Attenda oferuje kompletną pomoc i opiekę merytoryczną do samego końca sprawy. Zweryfikujemy stan faktyczny i prawny dotyczący nieruchomości, następnie podejmiemy korespondencję z przedsiębiorstwem przesyłowym, pamiętając o zachowaniu wszelkich wymogów prawnych. Pozwoli nam to również uzyskać dokładne informacje o specyfice i dacie powstania sieci przesyłowych.
  • Pomoc w skompletowaniu wszystkich dokumentów niezbędnych w procesie uzyskiwania wynagrodzenia za sieci przesyłowe.
  • W razie potrzeby zapewnimy profesjonalnego negocjatora w celu ugodowego ustanowienia służebności przesyłu, który wraz z rzeczoznawcą majątkowym dopilnuje by kwota wynagrodzenia była jak najwyższa. Nasze doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw gwarantuje maksymalizację dochodzonych roszczeń.
  • W przypadku, gdy sprawa trafi do sądu, gwarantujemy profesjonalną obsługę prawną na cały czas trwania procesu ustanawiania służebności przesyłu. Pragniemy zaznaczyć, że współpracujemy z najlepszymi ekspertami specjalizującymi się w wynagrodzeniach za sieci przesyłowe.

Przebieg procesu ustanawiania służebności przesyłu >>