Służebność przesyłu

sluzebnosc-przesylu-attenda-62Jeżeli na Twoim gruncie znajdują się rury przesyłowe lub sieci elektroenergetyczne, możesz domagać się od ich właściciela wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu.

Chodzi o dowolną nieruchomość, grunt, budynek lub nawet lokal mieszkalny czy piwnicę. Jeżeli przysługuje Ci własność (lub użytkowanie wieczyste) takiej nieruchomości możesz domagać się wynagrodzenia za ustanowienie prawa do korzystania z niej przez przedsiębiorstwo przesyłowe (np. wodociągowe, ciepłownicze) czyli ustanowić odpłatną służebność przesyłu. Jeżeli jesteś współwłaścicielem lub współużytkownikiem wieczystym, wspólnie możecie domagać się wynagrodzenia. Zasada jest prosta, im więcej rur czy kabli na Twojej nieruchomości, tym większe pieniądze wchodzą w grę – warto więc zgłosić się do nas wspólnie z innymi, sąsiadującymi właścicielami nieruchomości by ograniczyć koszty i zyskać większą siłę przebicia.  Chodzi tu o dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych!

Na pewno słyszałeś o tym, że przedsiębiorstwa przesyłowe bronią się przed roszczeniami z tytułu służebności przesyłu. Podnoszą one zwykle, że korzystają z nieruchomości tyle lat, że zasiedziały prawo do jej użytkowania nieodpłatnie. Mamy jednak dobrą wiadomość. Bardzo często jest tak, że dokumenty świadczące o dokładnej dacie umiejscowienia rur, czy kabli elektroenergetycznych zaginęły wraz z biegiem lat. W sądzie zasada jest jedna - jeżeli przedsiębiorstwo przesyłowe nie będzie potrafiło wykazać, kiedy zbudowało swoje sieci - będzie musiało słono zapłacić Ci za Twoją zgodę. Jeśli chodzi o sieci energetyczne powinny być on młodsze niż 20 lat ponieważ w innym przypadku szanse na uzyskanie wynagrodzenia są znikome, ze względu na przymus dokonywania okresowych przeglądów technicznych przez przedsiębiorstwa energetyczne których protokoły mogą potwierdzić zasiedzenie.

Jeżeli na Twoim gruncie znajdują się rury przesyłowe, lub sieci elektroenergetyczne, możesz domagać się od ich właściciela wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu.

Skontaktuj się z nami, a zupełnie za darmo sprawdzimy, czy twoje roszczenie do właściciela rur czy kabli ma szanse powodzenia. Jeżeli tak, weźmiemy na siebie negocjacje o wypłatę wynagrodzenia dla Ciebie, a w razie potrzeby również postępowanie przed sądem. NIE PONIESIESZ ŻADNYCH OPŁAT CZY WSTĘPNYCH ZALICZEK, POKRYWAMY WIĘKSZOŚĆ KOSZTÓW SĄDOWYCH ORAZ ZAPEWNIAMY PEŁNĄ OBSŁUGĘ PRAWNĄ. Umówimy się jedynie na premię od sukcesu - uzgodnioną część wygranej kwoty z tytułu służebności przesyłu zatrzymamy jako nasze wynagrodzenie.

Odbierz swoje pieniądze za służebność przesyłu >>

Dla spółdzielni mieszkaniowych >>

Ustanowienie służebności przesyłu
Miejscowość: Toruń
Infrastruktura: Sieć wodociągowa
Uzyskana kwota: 14.640 zł - postanowienie sądu

Ustanowienie służebności przesyłu
Miejscowość: Toruń
Infrastruktura: Napowietrzna linia elektroenergetyczna
Uzyskana kwota: 115.000 zł - ugoda pozasądowa


Ustanowienie służebności przesyłu
Miejscowość: Wałbrzych
Infrastruktura: Napowietrzna linia elektroenergetyczna w tym dwa słupy
Uzyskana kwota: 43.544 zł - postanowienie sądu

Ustanowienie służebności przesyłu
Miejscowość: Włocławek
Infrastruktura: napowietrzna magistrala ciepłownicza
Uzyskana kwota: 24.875 zł - postanowienie sądu


Ustanowienie służebności przesyłu
Miejscowość: Wrocław
Infrastruktura: napowietrzna linia elektroenergetyczna
Uzyskana kwota: 50.000 zł - ugoda pozasądowa